prototypy i wizje

Kombi 9-3 już blisko – Saab Sport-Hatch

Po projektach 9X i 9-3X, Saab zaprezentuje podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie pojazd studyjny będący połączeniem hatchbacka z nadwoziem typu kombi na bazie, którego powstanie Saab 9-3 kombi.

Koncepcyjny „Sport-Hatch” jest najbliższy produkcyjnej wersji sportowego Saaba 9-3 kombi. Cała jego koncepcja dojrzewała od 2001 roku, gdy zaprezentowano wielofunkcyjny projekt o nazwie 9X, z którego obecny czerpie wiele stylistycznych motywów. Inspiracją był także pokazany w zeszłym roku Saab 9-3X będący krzyżówką coupe z samochodem off-road.

Czteroosobowe, 5-drzwiowe auto napędzane jest 2-litrowym, doładowanym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM. Gdy trafi do produkcji będzie to jedno z najszybszych kombi w klasie średniej wyższej.

Studium „Sport-Hatch” jest kolejnym etapem najszerszego programu rozwojowego w historii Saaba. Dotyczy on linii modelowej 9-3, której wersja SportSedan dostępna jest od września 2002 roku, a kabriolet od lata tego roku. Natomiast za rok, czyli latem 2004 roku na rynek północno-amerykański trafi Saab 9-2 z napędem na wszystkie koła.

Saab 9-3 Sport-Hatch Concept zostanie oficjalnie zaprezentowany 8 września br. na Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Wersja produkcyjna pojawi się zapewne niedługo później.

Dyskusja

komentarzy