prototypy i wizje

Marzenia na kółkach – nowe koncepty Hyundaia

Hyundai podczas Salonu Samochdowego w Seulu zaprezentował cztery koncepty: HIC, HCD-7, Santa Fe Mountaineer oraz Coupé Aero. Ekspozycja pod hasłem „Marzenia na kółkach”.

Na centralnym podeście oglądać można było samochody określone na razie mianem HIC oraz HCD-7, prezentowany także wcześniej, podczas Salonu w Chicago. HIC, co oznacza „High technology Intelligence Coupe”, bazuje na modelu XG i napędzany jest 3,5 litrową jednostką V6. Zaprojektowany w studiach Hyundaia w Japonii, HIC jest bazą do badań nad samochodami przyszłości, które będą wyposażone w układ wyczuwający odległości – w efekcie automatycznie będziemy utrzymywać bezpieczny dystans do poprzedzających nas kierowców. HIC Concept wyposażony jest również w układ „night vision” oraz system zewnętrznych kamer zastępujących lusterka i pozwalających kierowcy na dokładną ocenę sytuacji dookoła samochodu.

HCD-7 to jeszcze mocniejszy samochód – napędzany jest silnikiem o pojemności 4,5 litra w układzie V8. Ten pojazd powstał w studiach w Kalifornii, projektanci zainspirowali się konstrukcją samolotu – widać to zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz HCD-7.

Dwa inne samochody zaprezentowane w Seulu przez Hyundaia, to Coupe, znany na rodzimym rynku jako Tuscani, oraz Santa Fe Mountaineer. Ten pierwszy otrzymał – jako prototyp – nazwę Coupe Aero. Ma ona sugerować zmiany w projekcie elementów aerodynamicznych i rzeczywiście widać to wyraźnie. Mountaineer potraktowany został przez projektantów jako baza do ćwiczeń – zmieniono w nim koncepcje przedniej części karoserii i przednich świateł.

Dyskusja

komentarzy