prototypy i wizje

Mercedes prezentuje model GLB. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów

Mercedes prezentuje model GLB. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów

Kolejny kompaktowy Mercedes? GLB rozszerza ofertę tego producenta o auto, które będzie hitem sprzedaży.

Tuż przed targami w Szanghaju Mercedes zaprezentował swojego nowego małego SUV-a – model GLB. Zapewne zastanawiacie się nad sensem tego modelu. Otóż wbrew pozorom jego obecność w gamie tego producenta jest uzasadniona, bowiem GLB stanie się ciekawym łącznikiem pomiędzy GLA a GLC. Choć auto, na które patrzycie jest jeszcze pojazdem studyjnym, to wersja produkcyjna będzie niemal identyczna – możecie wyciąć z tego samochodu offroadowe dodatki i otrzymacie gotowe do sprzedaży auto. Zresztą Mercedes potwierdził, że samochód ten oficjalnie zadebiutuje już latem.

Mercedes GLB wyróżnia się masywniejszą i kanciastą stylistyką. Jest to nawiązanie do większych aut tej marki, takich jak GLE, GLS czy kultowa Klasa G. Duża powierzchnia szyb ma zapewniać świetną widoczność. zaś atrakcyjna stylistyka przyciągnie klientów do salonów. Mercedes GLB mierzy 4634 mm długości i 1890 mm szerokości, zaś rozstaw osi to 2829 mm. Czyni to z niego bardzo duże auto, co zapewne przełoży się na przestronne wnętrze. Kokpit w dużej mierze przypomina ten z Klasy A, B i CLA, aczkolwiek wyróżnia się paroma unikalnymi detalami.

Zaskoczyć Was może fakt, że Mercedes GLB ma trzy rzędy siedzeń. Drugi rząd można przesuwać o 14 cm, co pozwala na wygospodarowanie większej ilości miejsca z tyłu. Niemcy podkreślają, że GLB będzie nieco praktyczniejsze od GLC i wykorzysta cały potencjał kompaktowej platformy. Dzięki swoim wymiarom nie stanie się też konkurentem dla GLA, które zachowa usportowiony charakter i pozostanie konkurentem Audi Q2 i BMW X1.

Dyskusja

komentarzy