prototypy i wizje

Mercedes Vision CLS – limuzyna w stylu coupé

Trwający właśnie salon samochodowy we Frankfurcie jest miejscem debiutu zupełnie nowego, koncepcyjnego 4-drzwiowego „coupé” Mercedesa – Vision CLS. Naszpikowane technicznymi nowinkami auto trafi do produkcji.

Sylwetka CLS-a jest efektownym połączeniem dynamiki sportowego coupé
z komfortem limuzyny. Pomimo to ma w sobie bardzo dużo elementów charakterystycznych dla wszystkich aut Mercedesa. Nadwozie liczy 4 910 mm długości, 1 851 mm szerokości i 1 391 mm wysokości.

We wnętrzu nowego coupé, luksus – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wszystko jest jak na Mercedesa przystało; w najlepszym porządku i wykończone najwyższej klasy materiałami. Mogą się zawieźć osoby, które w sportowym samochodzie oczekują spartańskich warunków, ponieważ w nowym CLS-ie można się poczuć jak w prawdziwej limuzynie.

Pod maską znajdziemy 6-cylindrowy silnik wysokoprężny CDI biturbo, który osiąga moc 265 KM. Współpracuje z nim nowoczesna 7-biegowa przekładnia automatyczna 7G-TRONIC. W dużej mierze dzięki niej auto przyspiesza
od 0-100 km/h w czasie 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna elektronicznie ograniczona wynosi 250 km/h. Silnik diesla, mimo swoich doskonałych parametrów, pozwala na całkiem ekonomiczną jazdę, zużywając 7,5 litra oleju napędowego na 100 km.

Przedstawiciele producenta ze Stuttgartu zapewniają, że niewykluczona jest seryjna produkcja. Zanim jednak to nastąpi podczas trwania salonu we Frankfurcie, zbierane są wśród odwiedzających opinie. Dzięki nim Mercedes Vision CLS dokładnie trafi w gusta wybrednej klienteli.

Dyskusja

komentarzy