prototypy i wizje

Mitsubishi zaprezentuje kolejny samochód koncepcyjny – Engelberg Tourer. My wciąż czekamy na nowe modele

Mitsubishi uwielbia prezentować samochody studyjne. Każdy z nich oczywiście jest zapowiedzią „nowości”, choć od 6 lat koncepty tej marki są do siebie bardzo podobne, a w salonie wciąż znajdziemy garstkę aut.

Podczas targów w Genewie gwiazdą stanowiska Mitsubishi będzie model o dumnie brzmiącej nazwie Engelberg. Jest to oczywiście zapożyczenie od kurortu narciarskiego w Szwajcarii, słynącego z rewelacyjnych tras i z kultowej skoczni. Mitsubishi Engelberg ma być zapowiedzią dużego SUV-a, korzystającego po części z elektryfikacji.

Podobnie jak w innych modelach marki, Engelberg zyska wąskie lampy i masywny grill. Ciekawym elementem są tutaj ułożone w kształt litery C ledowe paski. Mitsubishi ujawni więcej informacji na temat modelu Engelberg bliżej targów w Genewie. Trudno powiedzieć, czy samochód ten zapowiada jakąkolwiek nowość, czy po prostu Japończycy chcą postawić coś „świeższego” na swoim stanowisku.

Aktualnie oferta tej marki jest skromna – obok odświeżonego L200 i zaprezentowanego rok temu Eclipse Crossa w gamie producenta wciąż znajdziemy Outlandera, ASX-a, Space Stara i Pajero. Co ciekawe Outlander sprzedaje się zadziwiająco dobrze, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie jest jednym z chętniej wybieranych SUV-ów.

Dyskusja

komentarzy