prototypy i wizje

Nadchodzący sportowy model Toyoty wyciekł na zdjęciach patentowych

Nadchodzący sportowy model Toyoty wyciekł na zdjęciach patentowych

Toyota wyrażała chęci powrotu do budowy auta z centralnie umiejscowionym silnikiem. Czyżby czas tego modelu właśnie nadszedł?

Portal Carscoops opublikował zdjęcia pochodzące z urzędu patentowego, na których widoczne jest nowe sportowe auto Toyoty. Interesującym elementem jest linia boczna auta, z wyraźnie wyciągniętą tylną częścią nadwozia. Przesunięcie kabiny w stronę przedniej osi sugeruje centralne umiejscowienie silnika, aczkolwiek długość auta budzi nasze zaskoczenie – czyżby pojazd ten miał mieścić cztery osoby?

Interesująca jest także linia nadwozia, która zupełnie nie koreluje z żadnym z aktualnych aut. Być może ten japoński producent chce nieco wyróżnić swoje nadchodzące auto, lub też będzie celował nim w specyficzny rynek, taki jak chociażby rodzima Japonia. W opinii zagranicznych portali może to być też elektryczne auto, aczkolwiek my nie stawialibyśmy na taką opcję.

Zastanawia nas natomiast „dopracowanie” wizualne auta. Oczywiście zdjęcia patentowe nie zdradzają wszystkich detali, ale można odnieść wrażenie, że jest to produkcyjne wcielenie auta, a nie pojazd studyjny, który dopiero za jakiś czas ujrzy światło dzienne. Być może nasze domysły zostaną rozwiane podczas nadchodzących targów w Nowym Jorku lub w Szanghaju – Toyota zapowiada mocną reprezentację na tych wydarzeniach, co mogłoby sugerować prezentację takiego pojazdu.

Dyskusja

komentarzy