prototypy i wizje

Nowa Kia Carens zadebiutuje w Paryżu

Kolejna nowość paryskiego salonu samochodowego właśnie została ujawniona. Kia przedstawiła właśnie pierwsze szkice kompaktowego minivana – Carens. Auto, poza nazwą, nie zachowa nic z poprzednika, a reklamowana będzie hasłem ‚dynamiczna przestrzeń’. Czyżby kolejny sukces?

Nazwa Carens w ofercie Kii pojawiła się po raz pierwszy w 2000 r. Koreańczycy postanowili powalczyć w segmencie kompaktowych minivanów, ale powiedzmy sobie szczerze, że trzy generacje tego modelu nie zachwyciły niczym szczególnym. Teraz ma się to zmienić, dzięki zupełnie nowemu modelowi, który zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Dynamiczny, pełen charakteru i elegancji design ma być wizytówką również tego modelu. Szkice pokazują nam pojazd, który wyraźnie akcentuje swoje sportowe aspiracje poprzez mocno opadającą linię dachu, tylny spojler dachowy, czy też wyraziste przetłoczenia. Przód znamy z innych modeli, za to tył mocno przypomina Forda S-Maxa.

Kia zapowiada, że nowy minivan będzie miał większy rozstaw osi, dzięki czemu we wnętrzu mamy znaleźć więcej miejsca, a i w bagażniku nie powinno go zabraknąć. Na resztę informacji musimy poczekać do dnia oficjalnej premiery, ale trzeba powiedzieć już teraz, że zapowiada się groźny rywal dla klasowych liderów.

Dyskusja

komentarzy