prototypy i wizje

Otwarta dla wszystkich – Kia ex_cee’d Cabrio

Kia po raz kolejny udowadnia, że koreańskie samochody mogą się naprawdę podobać. Po rewolucyjnym dla marki kompaktowym modelu cee’d, przyszła pora na jego otwartą wersję. Na razie w formie konceptu ex_cee’d.

Ten samochód potrafi wzbudzić niekłamany zachwyt. Jeśli przełkniesz to, że na atrapie pisze KIA, możesz już zacząć się oblizywać. Kabriolet, który powstał na bazie 3-drzwiowej odmiany Kii cee’d jest piękny, agresywny i oryginalnie stylizowany. 19-calowymi chromowanymi felgami z czarnym wykończeniem, koncepcyjnymi reflektorami czy błyszącymi wlotami powietrza w zderzaku nie należy się zbytnio podniecać. W seryjnym otwartym Cuu’dzie nie będzie ich. Ale nie szkodzi – będzie za to coś innego. Znacznie fajniejszego.

Największą rewelacją ex_cee’da jest płócienny dach. Zrezygnowano z ton blachy, siłowników i innych „śmieci” tworzących sztywny dach typu CC (cabrio-coupe), tylko postawiono na klasykę kabrioletów. Dach zajmuje mało miejsca, bagażnik nie ma setek litrów i potężnego odwłoku, a całość wygląda bardzo zgrabnie i atrakcyjnie. „Jestem przekonany, że materiałowy dach znów powróci do łask. Wciąż żyjemy z romantycznym przekonaniem o wolności pod gołym niebem i dla mnie płócienny dach jest kwintesencją tej idei, elementem, który wynagradza istnienie kabrioletów”, to słowa Petera Schreyer’a, szefa stylistów Kii. Trudno się z nimi nie zgodzić. Dopełnieniem stylu jest dwukolorowa skórzana tapicerka.

Koncepcyjna otwarta Kia zadebiutuje już 6 marca na 77. Salonie Samochodowym w Genewie. Oprócz ex_cee’da koreańska marka zaprezentuje publiczności kombi o oznaczeniu SW a także hybrydową Kię Rio Hybrid.

Komentarze w temacie pt. Kia ex_cee’d Cabrio na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy