eAuto

Pierwsze zdjęcia BMW i4, konkurenta Tesli model 3

Co prawda to dopiero zdjęcia szpiegowskie ale możemy już przyjrzeć się nowemu BMW i4, które ma szanse stać się poważnym konkurentem najmniejszej Tesli.

To co widzimy, to pierwsze zdjęcia BMW i4. Co może zaskakiwać, samochód wygląda na taki, który równie dobrze mógłby być nowym BMW serii 4 Gran Coupe, a nie przedłużeniem linii stylistycznej z i3, albo i8. Mamy więc klasycznego liftbacka w stylu bawarskiego producenta. Spod mocnego mocowania „wyłażą” elementy detali, które wskazują na nawiązania do aktualnie debiutującej serii 3 (lampy z przouy i z tyłu, kształt maski i atrapy). Zresztą, nadwozie w stylu „czwórki” Gran Coupe to modny obecnie kształt, więc nie dziwne, że projektanci i inżynierowie poszli właśnie w tym kierunku.

BMW i4 będzie opartę na płycie podłogowej CLAR, którą BMW stosuje we wszystkich modelach od serii 3 w górę. To zapewne w celu obniżenia kosztów oraz bliższego „spojenia” serii elektrycznych z tradycyjnie zasilanymi. Klienci BMW i4 będą mogli wybrać spośród napędu na tylną oś lub 4×4. Ta pierwsza wersja będzie miała klasyczny układ, z silnikiem elektrycznym umieszczonym przy przedniej osi i skrzynią biegów ze stałym przełożeniem. Ma to oczywiście zapewnić jak najlepsze wrażenia z jazdy. Wersje 4×4 będą korzystały z dwóch silników elektrycznych zamontowanych przy obu osiach.

Niewiele wiemy o tym, jakie osiągi ma mieć i4, jednak najwyższe odmiany mają charakteryzować się zasięgiem sięgającym 700 km oraz najlepszymi w klasie czasami przyspieszenia od 0 do 100 km/h.

BMW i4 zadebiutuje najprawdopodobniej w 2021 roku.

zdjęcia: Carscoops.com

Dyskusja

komentarzy