prototypy i wizje

Pierwsze zdjęcie Hondy CR-V Concept ujawnione

Honda CR-V trzeciej generacji obecna jest na rynku od 2006 r. Po pięciu latach przyszedł czas na zmianę modelu, która w Europie nastąpi w przyszłym roku. Ale w USA model ten pojawi się jeszcze w 2011 r., a zapowiadający go koncept właśnie został ujawniony.

A właściwie to ujawniono pierwsze zdjęcia nowego SUV-a Hondy. Przyglądając się prototypowi można dojść do wniosku, że zmieniło się niewiele. Może inaczej. Obecna CR-V dojrzała i stała się bardziej wyrazista. Widać to szczególnie w mocno eksponowanych przetłoczeniach, czy też masywnym przodzie z pokaźnym grillem.

Styliści starali się nadać trochę lekkości nadwoziu, stąd ostre zakończenie tylnej szyby. Masywność pojazdu podkreślają duże alufelgi. Japończycy zapowiadają wprowadzenie do oferty bardziej ekonomicznych jednostek napędowych, co nie jest jakąś szczególną niespodzianką, przy dzisiejszej tendencji do bycia eko.

Więcej szczegółów na temat prezentowanego konceptu poznamy już we wrześniu, kiedy to auto zostanie przedstawione światu podczas Orange County International Auto Show w Kalifornii. Czwarta generacja Hondy CR-V zadebiutuje w USA pod koniec tego roku, a w Europie jej premiera planowana jest na jesień 2012 r.

Dyskusja

komentarzy