prototypy i wizje

Skoda Vision iV, czyli efektowna zapowiedź elektryfikacji czeskiej marki

Nie tylko Volkswagen skorzysta na platformie MEB. Czesi już szykują swoje pierwsze elektryczne auto, które wykorzysta nową technologię koncernu.

Podczas targów w Genewie, obok nowego Kamiqa, jedną z gwiazd stanowiska Skody będzie model Vision iV. Samochód ten to zapowiedź pierwszego elektrycznego samochodu tej marki, który w formie produkcyjnej zadebiutuje już w 2020 roku. Vision iV to efektowny wizualnie crossover, który łączy elementy znane z aut tej marki z nowymi pomysłami, które będą wyróżnikiem samochodów elektrycznych z Mlada Boleslav. Skoda oficjalnie nie potwierdziła, że dokładnie ten model trafi do produkcji, ale patrząc na ostatni trend dotyczący prezentacji pojazdów studyjnych można przyjąć, że jest to bezpośredni zwiastun nowego auta.

Skoda Vision iV bazować będzie na platformie MEB, czyli nowoczesnej konstrukcji od postaw tworzonej z myślą o samochodach elektrycznych. Jest to konstrukcja tylnonapędowa z możliwością zainstalowania dodatkowego silnika na przedniej osi. Skoda Vision iV w swoim produkcyjnym wcieleniu będzie jednym z dziesięciu elektrycznych bądź zelektryfikowanych aut tej marki, które poznamy do 2022 roku. Skoda przeznaczy na ten cel aż 2 miliardy euro.

Czym wyróżnia się ten model? Studyjna Skoda zyskała bardzo ciekawą linię dachu, wąskie przednie lampy oraz agresywnie stylizowane elementy nadwozia. W ten sposób auta na prąd mają odróżniać się od spalinowych modeli. Pierwsze zdjęcia gotowego auta poznamy dopiero 5 marca, podczas rozpoczęcia targów w Genewie.

Dyskusja

komentarzy