prototypy i wizje

Usportowiony jednobryłowiec – Seat Altea

W 2004 roku trafi na rynek pierwszy model Seata, który powstał w Audi Brand Group. Niewiele się on różni od studium Altea Prototipo, które zostanie zaprezentowane na tegorocznym Frankfurt Motor Show.

Hiszpański koncept Altea Prototipo pokazuje, jakich stylistycznych zmian możemy spodziewać się po kolejnych nowych modelach Seata. Zaliczany jest do nowostworzonego segmentu MSV (Multi Sport Vehicle). Jest to połączenie jednobryłowego minivana i sportowych aspiracji. Auto liczy sobie 4292 mm długości, 1812 mm szerokości oraz 1552 wysokości.

W pięciodrzwiowym studium Seata jest miejsce tylko cztery osób. Środkowy tunel w drugim rzędzie siedzeń zostanie zastąpiony w produkcyjnej Altei tradycyjną 3-osobową kanapą. Uznanie budzą 19-calowe felgi z oponami o niskim profilu i potężne hamulce. Pod maską znajdzie się po raz pierwszy w Seacie jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny FSI o poj. 2 l i mocy 150 KM. Napęd na koła przednie będzie przenoszony za pomocą 6-stopniowej skrzyni automatycznej typu Tiptronic.

Seat zapowiada, że produkcyjna Altea nie będzie się wiele różnić
od zaprezentowanego na zdjęciach konceptu.

Dyskusja

komentarzy