prototypy i wizje

VW Pickup Concept – Najmłodszy w rodzinie

VW zaczyna poszerzać swą gamę modelową o auta, które dotychczas nie były w orbicie jego zainteresowań. I tak w USA jeździ już nowy van oparty na Chryslerze Grand Voyagerze, o nazwie Routan. Teraz przyszedł czas na pierwszego pickupa.

Jak chwali się Volkswagen, Pickup to pierwsze auto użytkowe, które zostało zaprojektowane pod okiem nadwornego stylisty grupy Waltera de Silvy. Auto prezentuje typowy dla przedstawicieli tego gatunku styl. Proste linie, uwypuklone nadkola i duży prześwit mają dawać poczucie siły i niezniszczalności pojazdu. Oczywiście abyśmy nie zapomnieli z jaką marką mamy doczynienia, w przedniej części pojawił się potężny grill z wielkim logo VW. Wnętrze nawiązuje swym designem do nadwozia. Proste, plastikowe formy zdradzają użytkowy charakter Pickupa. Splendoru maja mu dodawać chromowane akcenty, który spotkamy m.in. na desce rozdzielczej.

Auto mierzy 5,18 m długości i 1,9 m szerokości. Na pokład spokojnie mają się zabrać cztery osoby. Jak obiecuje producent, na „pace” zmieści się standardowa europaleta. Do napędu posłużyć ma turbodiesel wykonany w technice Common Rail. Prototyp przygotowany został jako pojazd strażników plaży. Tak więc na dachu znajdziemy niebieskie „koguty” wykonane w technice LED, a w tylnej części wszelki sprzęt niezbędny do ratowania kąpiących się turystów. Na drzwiach umieszczony jest skrót SAR (search and rescue – szukaj i ratuj). Premiera VW Pickupa Concept odbyła się na salonie samochodów użytkowych w Hanowerze.

Nowy pickup będzie produkowany w argentyńskich zakładach Volkswagena „Pacheco” i zostanie wprowadzony do sprzedaży, jeszcze w 2009 roku na rynek Ameryki Południowej. W Europie samochód pojawi się w 2010 roku.

Komentarze w temacie pt. VW Pickup Concept „ROBUST” na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy