prototypy i wizje

Wodzenie za nos – Kia Carens

Na zeszłorocznym pokazie mody czterech kółek we Frankfurcie było sporo nowości. Kia na przykład pokazała seksowny prototyp Multi-S. I od razu sprowadziła nas ziemię twierdząc, że produkcji seryjnej nie będzie. Czyżby?!

W tym roku na pokazie motoryzacyjnej mody w Madrycie Koreańczycy przedstawią nowego kompaktowego vana o wdzięcznej nazwie Carens. I co? Na razie są tylko dwa rysunki, ale podobieństwo między nim a konceptem Multi-S jest większe niż pomiędzy M jak Mroczkami. Te same niecodzienne światła tylne, to samo nieco mdłe spojrzenie, ta sama wznosząca się linia szyb to niezbite dowody na to, że to jedno i to samo auto. Albo Kia się nie może zdecydować co by tu sprzedawać tym Europejczykom, albo wodzi nas za nos. Albo i to, i to.

Auto jest większę od swojego poprzednika w każdym możliwym kierunku. Carens mierzy około 4,5 metra, pozwoli kierowcy przewieźć pół tuzina ludzi (miejsca numer 6 i 7 chowają się w podłodze bagażnika) oraz wyposażony będzie w dwulitrowy silnik Diesla. Multi-S wprawiany był w ruch przez sześć cylindrów w rozmiarze 2,7 litra, więc Carens może też będzie. Nie mam 100-procentowej pewności, dlatego nie daję głowy. Ale jest to prawdopodobne.

Więcej informacji poznamy pod koniec maja. Bądź spokojny, o wszystkim Ci powiemy.

Komentarze w temacie pt. Kia Carens na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy