Nowości

Skoda Kodiaq RS – zadebiutuje w tym roku i będzie dieslem

Najnowsze fotki szpiegowskie pozwalają zadać pytanie, że debiut wersji RS największego SUV-a Skody to już nie tylko „czy”, ale raczej kiedy. Podpowiadamy – prawdopodobnie w Paryżu.

Na wypatrzonych zdjęciach widzimy już niemal niezamaskowany samochód przechodzący ostatnie testy na słynnym niemieckim torze. Wg źródeł to już pewne, że testowany samochód będzie modelem RS, zwłaszcza, że szef działu R&D lobbował za tym modelem (podobnie zresztą, jak za Superbem RS, który pojawi się nie wiadomo kiedy).

A więc „usportowiony” SUV powstanie. A skoro premiera zbliża się dużymi krokami, jest duża szansa, że podobnie jak samego Kodiaqa, najpierw zobaczymy go późnym latem na oficjalnych zdjęciach, a na targach w Paryżu już oficjalnie „na żywo”.

W tym momencie obie topowe jednostki Kodiaqa osiągają 190 KM, z dwulitrowego TSI lub TDI. Tymczasem, choć Skoda używa jednostki TSI o mocy 245 KM (Octavia RS), to pod maskę największego modelu koncernu wpadnie diesel, o podobnej mocy. Będzie to Dwulitrowe, podwójnie doładowane TDI o mocy 240 KM i momencie 500 Nm. Znamy go chociażby z Tiguana Allspace, będącego najbliższym krewniakiem dużej Skody. A to sugeruje, że osiągi powinny być na poziomie między 6,5 a 7 sekund do 100 km/h.

Premiera Kodiaqa RS będzie wstępem do poszerzania gamy modelowej – w przyszłym roku ma zadebiutować odmiana hybrydowa typu Plug In. Ta jednak poprzedzona będzie Superbem w tej odmianie – powinniśmy poznać go pod koniec tego roku.

Dyskusja

komentarzy