tuning i modyfikacje

ABT podkręciło Audi A6. Diesel zyskał dodatkowe konie mechaniczne

Więcej mocy, więcej sportowego charakteru – ABT wzięło na warsztat Audi A6 Avant.

Przede wszystkim ABT zabrało się za wzmocnienie silnika. Dzięki zastosowaniu dedykowanego ECU moc trzylitrowej jednostki TDI wzrosła z 286 do 330 KM. Według tunera przyspieszenie do 100 km/h spadło do 5,5 sekundy z 5,7 sekundy, co czyni z A6-ki całkiem dynamiczne auto. ABT niestety nie pochwaliło się momentem obrotowym oraz szczegółowymi danymi z hamowni – a te jak wiadomo potrafią się różnić od podawanych przez producenta.

Zmiany wizualne w przypadku Audi A6 Avant są bardzo delikatne. Postawiono na dokładki zderzaków i progów w czerni, kontrastujące z białym lakierem prezentowanego egzemplarza. Dodano też większe końcówki wydechu, wykończone czarnym matowym lakierem. W nadkolach z kolei ukryto 21-calowe felgi w kolorze Mystic Black, na które naciągnięto opony dostarczone przez Continentala.

ABT nie przeprowadziło za to jakichkolwiek zmian we wnętrzu. Tutaj, poza nowym przyciskiem startera oraz dodatkowym oświetleniem progowym wszystko pozostało seryjne. Niemiecki tuner swoje auto oficjalnie zaprezentuje w Genewie – razem z Audi RS4+ będzie ono jedną z gwiazd stanowiska tej marki.

Dyskusja

komentarzy