tuning i modyfikacje

Brabus SLK 200 BlueEFFICIENCY od Project Kahn

Project Kahn po raz kolejny poprawia dzieło innego tunera. Podobnie jak w przypadku Mercedesa ML, Anglicy zdecydowali się udoskonalić dzieło Brabusa. Tym razem wybór padł na najnowsze wcielenie roadstera SLK z podstawową jednostką napędową. Kto lepiej wywiązał się ze swojego zadania?

Trzeba mieć sporą odwagę, by poprawiać dzieła tak znanego tunera, jakim jest Brabus. Tym bardziej, że Niemcy nie zwykli wypuszczać na rynek bubli, więc każdy ich pojazd jest dopracowany w najdrobniejszym calu. A jednak Anglicy znaleźli swoją lukę i po raz kolejny proponują klientom poprawki poprawek dedykowanych seryjnemu modelowi.

Na początek rzut oka na wygląd naszego auta. Opisywane SLK zostało wyposażone w pakiet AMG Sport, co oznacza, że nadwozie wzbogaciło się o aerodynamiczne dodatki w postaci przeprojektowanych zderzaków, nowych progów oraz splittera wykonanego z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonano również grill auta.

Uwagę przykuwa czarna barwa nadwozia, a także matowoczarne dodatki na masce i bocznych wlotach powietrza. Pałąki ochronne wykonane są ze szczotkowanego aluminium. Anglicy dorzucają od siebie nowy układ wydechowy oraz 20-calowe alufelgi. We wnętrzu Project Kahn proponuje wykorzystać do wykończenia czarną, skórzaną tapicerkę z czerwonymi, kontrastowymi szwami.

Seryjnie SLK 200 BlueEFFICIENCY napędzane jest 1,8-litrowym motorem o mocy 184 KM. Ingerencja obu tunerów pozwoliła na uzyskanie dodatkowych 56 KM, czyli jak łatwo policzyć do dyspozycji kierowcy jest w sumie 240 KM. Napęd na tylne koła przekazywany jest poprzez 7-stopniową skrzynię automatyczną 7G Tronic. Auto wyposażono również w sportowe, obniżone zawieszenie, a zaciski hamulców polakierowano na czerwono.

Pakiet dedykowany Brabusowi SLK 200 BlueEFFICIENCY jest już dostępny w ofercie Project Kahna. Oglądany na zdjęciach egzemplarz firma wyceniła na 42 875 funtów.

Podobne artykuły