tuning i modyfikacje

Gdy myślisz, że gorzej być nie może, pojawia się Toyota Prius TRD

Tuning samochodów to w Japonii niemal religia. Każdy producent oferuje szereg oficjalnych pakietów do swoich samochodów – tak jak np. TRD do Toyoty Prius.

Jak sami dobrze wiecie Toyota Prius nie grzeszy urodą. Co prawda po liftingu nieco złagodzono stylistykę standardowej wersji (umówmy się, Prius PHV wygląda znacznie lepiej), ale wciąż przypomina ona dzieło szalonego stylisty. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuciło TRD, które… no cóż, spójrzcie sami i oceńcie.

Klienci w Japonii mogą zamówić cały pakiet stylistyczny dla nadwozia, występujący w kilku wariantach. Dostępne są zarówno delikatniejsze wersje, ale nie brakuje też naprawdę radykalnych zmian, dzięki którym Toyota Prius wygląda jeszcze gorzej (co naprawdę jest wyczynem). Naszym faworytem jest tutaj wersja z czarnymi „wąsami” pod logo oraz z dwoma centralnie umiejscowionymi końcówkami wydechu. Dodatkowo całość można dopełnić felgami aluminiowymi w rozmiarze od 15 do 18 cali.

Co ciekawe dostępne są także elementy, które zmieniają właściwości jezdne. Interesujące są tzw. „motion control beams”, czyli dodatkowe usztywnienia do przedniego i tylnego zawieszenia, które zmniejszają przechyły i zwiększają sztywność nadwozia.

GALERIA ZDJĘĆ

Dyskusja

komentarzy