tuning i modyfikacje

Honda Insight Mugen – Hybrydowy sportowiec

Niektórzy uważają, że stylistyka nowej Hondy Insight jest za bardzo zbliżona do Toyoty Prius. Mugen, nadworny tuner japońskiej marki postanowił coś z tym zrobić. Oto jego wizja nowej hybrydy, pod nazwą Zero Lift. Niestety body kit będzie dostępny tylko w Japonii.

Zmiany z przodu obejmują: zmodyfikowany zderzak, grill z logo tunera oraz światła przeciwmgielne. Inne są także progi boczne. Z tyłu w oczy rzucają się: wielki spoiler oraz dyfuzor zintegrowany z trójkątną końcówką wydechu. Auto może stać na 15- lub 16-calowych felgach w dwóch wzorach do wyboru.

Prowadzenie auta może zostać poprawione za sprawą specjalnego pakietu ze sportowym zawieszeniem, składającym się z: nowych sprężyn i amortyzatorów. Dzięki temu pojazd może być niższy o 20 mm, w porównaniu do normalnego Insight’a. Na liście opcji znajduje się również system i-TCMS, kontrolujący stan opon. We wnętrzu znalazły się nowe dywaniki oraz aluminiowe pedały.

Niestety zmiany nie objęły układu napędowego. Insight od Mugena będzie dostępny z tym samym silnikiem, co w standardowej wersji, czyli aluminiową jednostką 1.3 SOHC, wspomaganą silnikiem elektrycznym. Całość zapewnia 98 koni mocy.

Komentarze w temacie Honda Insight Mugen na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy