tuning i modyfikacje

Ponad 220 KM z silnika SkyActiv-G. I wszystko to w Maździe MX-5

Jeśli 185 KM oferowanych przez silnik w nowej Maździe MX-5 to dla Was mało, to znamy rozwiązanie dla tego problemu.

Nazywa się ono BBR i jest firmą tuningową, która z jednostką 2.0 SkyActiv-G jest za pan brat. Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu konstrukcji udało się tutaj stworzyć dwa pakiety tuningowe, które zwiększają jej moc nawet o 40 KM bez użycia turbosprężarki.

Pierwszy z nich, o nazwie Super 200, dorzuca dodatkowe 18 KM i 14 Nm momentu obrotowego (dzięki czemu moc przekracza minimalnie 200 KM. Składa się on z nowego układu dolotu zimnego powietrza, zmodyfikowanego kolektora wydechowego, filtra K&N oraz nowego oprogramowania ECU StarChip. Pakiet ten wyceniany jest na 1399 euro.

Druga opcja jest jednak jeszcze ciekawsza, gdyż pozwana na wyciśnięcie z tego silnika ponad 220 KM (dokładnie 221 KM, oczywiście na paliwie 99/100 oktanowym). W efekcie z jednego litra wychodzi 110 KM, co jest fantastycznym wynikiem i znacząco zmienia charakterystykę auta. W tym przypadku BBR zmieniło znacznie więcej elementów – od wałka rozrządu, przez nowe sprężyny zaworów, aż po nowy układ wydechowy o średnicy 2,5 cala, z kolektorem 4-1 i centralnie umiejscowioną końcówką wydechu. Cena tego pakietu wynosi 5764 euro. Warto dodać, że na wszystkie modyfikacje przysługuje gwarancja, nawet do 36 miesięcy.

Dyskusja

komentarzy