wydarzenia

Acura na SEMA 2013 – Nie tylko luksus

W Las Vegas Acura postanowiła pokazać drugie oblicze swoich luksusowych sedanów. Samochody poddano tuningowi, który zmienił je w sportowe maszyny, ukierunkowane na prędkość, osiągi i szaleństwo. Ważną cechą wszystkich projektów jest względny umiar, co nie zawsze można spotkać na SEMA.

Pierwszą Acurą, którą chcemy Wam zaprezentować jest model RLX VIP Sedan przygotowany przez Evasive Motorsports. Samochód wyposażono w przedni spojler, wloty powietrza oraz progi wykonane z włókna węglowego, delikatny spojler bagażnika oraz specjalne naklejki. Do tego dochodzą 21-calowe alufelgi. We wnętrzu jedyna nowość to poduszki podpierające szyję. Od strony mechanicznej mamy tytanowy wydech z czterema końcówkami, regulowane zawieszenie, a także nowy układ hamulcowy.

RLX Urban Luxury Sedan została zaprojektowana i wykonana przez MAD Industries. Wyróżnikiem tego pojazdu są przede wszystkim 22-calowe alufelgi, za którymi ujrzymy malowane na satynową czerń zaciski hamulców. Całość uzupełnia spojler bagażnika. We wnętrzu czekają na nas wykonane ze szczotkowanego metalu.

Ostatnia propozycja to Street Performance ILX także przygotowana przez MAD Industries. Samochód od razu rzuca się w oczy dzięki specjalnej, pomarańczowej barwie nadwozia. Do tego dochodzi pakiet ospojlerowania oraz 19-calowe alufelgi. We wnętrzu znajdujemy podświetlane progi, a także skrócony drążek zmiany biegów. 2,4-litrowy silnik zyskuje nową sprężarkę, układ dolotowy, filtr powietrza, pompę oleju oraz przeprogramowaną elektronikę. Do tego dochodzi nowy układ wydechowy. Całość skutkuje podniesieniem mocy do 250 KM. W samochodzie montowane są również nowe amortyzatory i nowy układ hamulcowy z czarnymi zaciskami.

Dyskusja

komentarzy