wydarzenia

Kia melduje wykonanie zadania – Cee’d SW w Policji

Podczas gdy w USA firma Carbon Motors Corp. proponuje policjantom model E7 stworzony przez i tylko i wyłącznie dla nich, w Polsce radiowozami są wciąż auta seryjne. Od teraz także Kia cee’d SW, której pierwsze 1000 z 2500 sztuk trafi do służby jeszcze w tym roku , a pozostałe do czerwca 2009.

Zatem pod względem „seryjności” nić się nie zmieni. Może poza faktem, że wymęczone już Polonezy i inne, chyba przypadkowo, wcielane do służby samochody odejść mają na emeryturę. Nowymi rekrutami mają być Kie cee’d SW (czyli w wersji kombi) wyposażone w 2-litrowe silniki wysokoprężne o mocy 140 KM. Producent zapewnia, że ta jednostka jest doskonałym kompromisem między świetnymi osiągami a umiarkowanym apetytem na paliwo. Cee’dy żółtodziobami nie są. Podobne auta służą już w Słowackiej policji, która posiada już 4000 egzemplarzy kompaktowej Kii.

Niebawem 2525 cee’dów SW dołączy do już pełniących swą służbę 300 sztuk, które dziś można dostrzec na polskich ulicach. Kie wyróżniają się charakterystycznym (wciąż jednak „obcym” lecz wymaganym przez Unię Europejską) srebrnym lakierem oraz niebieskimi wstawkami. Ponadto nowe cee’dy mają mieć bogate wyposażenie m.in: ABS, poduszki powietrzne kierowcy, pasażera, boczne oraz kurtyny powietrzne, klimatyzacje, relingi dachowe, elektrycznie sterowane szyby oraz lusterka, centralny zamek, autoalarm (!) a także odtwarzacz CD ze sterowaniem w kole kierownicy. Tak skonfigurowane Kie wygrały z produktami pięciu innych koncernów, których oferty zostały złożone w ramach przetargu ogłoszonego przez pięć Komend Wojewódzkich z całego kraju.

Cee’dy mimo, że zaprojektowane z myślą o odbiorcy cywilnym mają nad Carbonem E7 dużą przewagę. Otóż pierwsza partia aut już zjeżdża z taśm montażowych fabryki w słowackim Żylinie i na ulicach pojawić ma się jeszcze w tym roku a pozostała część służbę rozpocznie do połowy czerwca 2009 tymczasem E7 jest wciąż tylko prototypem.

Komentarze w temacie KIA cee’d SW w Policji na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy