wydarzenia

Skoda świętuje produkcję 4-milionowej Octavii

17 lat. Taki okres czasu obecna jest na rynku Skoda Octavia. W ciągu swego żywota doczekała się trzech generacji, a teraz Czesi świętuję produkcję jej 4-milionowego egzemplarza. Nie zdziwi Was zapewne informacja, że to najlepiej sprzedający się model Skosy w jej historii.

Pomysł był prosty. Zbudować na podwoziu Golfa auto, które będzie przyciągać przestronnym wnętrzem, dużym bagażnikiem, dobrym wykonaniem, a do tego przystępną ceną. Tak oto powstała Octavia, którą świat poznał w 1996 r. Samochód okazał się wielkim sukcesem, a od tamtego czasu, a przypomnijmy, że to już 17 lat, model ten stanowił 38 proc. całkowitej produkcji Skody.

To pokazuje jak model ten jest ważny dla Czechów. Właśnie świętują oni produkcję 4-milionowego egzemplarza tego modelu. Podano, że zdobi go lakier w kolorze Błękit Race i to w zasadzie wszystko co wiadomo na temat jubileuszowego auta. Obecnie na rynku można kupić 3. generację pojazdu, a oprócz głównych zakładów w Mladá Boleslav, Octavia jest produkowana obecnie także w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie i w Indiach. W przyszłym roku dołączą do tej listy Chiny.

Dyskusja

komentarzy