wydarzenia

Volkswagen na SEMA 2013 – Promocja Jetty

Volkswagen przygotował coś dla swoich fanów odwiedzających licznie targi SEMA 2013. Tym razem producent mocno promuje Jettę, która jest najlepiej sprzedającym się modelem marki za oceanem. Przygotowano dwie odmiany tego pojazdu, które może wyglądają trochę niepozornie, ale potrafią mocno zaskoczyć.

Jako pierwszą prezentujemy Wam Jettę o wdzięcznej nazwie Racer’s Dream przygotowanej przez FMS Automotive. Auto wyróżnia się białą barwą lakieru z którą kontrastuję czarne wykończenia niektórych elementów nadwozia. Do tego dochodzi przedni zderzak od Golfa R i grill od Jetty Hybrid. Wszystkie nadkola zostały poszerzone o 5 cm, z tyłu pojawia się zmodyfikowany zderzak i spojler bagażnika, a z boku specjalne listwy na drzwiach oraz progi również pożyczone z Golfa R. Na osiach goszczą srebrne, 19-calowe alufelgi.

Wnętrze zostało w rozsądnym stopniu zmienione. Seryjne fotele zastąpiły „kubełki” od Recaro, a nowa, czarno-beżowa tapicerka pokrywa fotele, drzwi, kierownicę, hamulec ręczny i mieszek skrzyni biegów. Aluminium zagościło na pedałach oraz progach, zaś całość uzupełniają nowe dywaniki. Do napędu auta służy jednostka 2.0 TSI, która została poddana sporym modyfikacjom. Wyposażono ją m.in. w zmodyfikowane turbodoładowanie, nowe tłoki, układ dolotowy wykonany z włókna węglowego oraz nowy intercooler. Teraz auto dysponuje mocą 425 KM. Zawieszenie jest teraz regulowane i pochodzi od H&R, zaś układ hamulcowy tworzą elementy z logo Brembo.

Drugi opisywany przez nas model nazwano Helios Special Edition Jetta GLI Tribute. Nazwa nawiązuje do specjalnej Jetty z 1989 r. o tej samej nazwie. Nadwozie tego modelu pokrywa specjalne, niebieska barwa, z którym kontrastują czarne wykończenia niektórych elementów. Na drzwiach pojawiają się nakładki, na klapie bagażnika delikatny spojler, a na osiach 19-calowe alufelgi. Uważne oko dojrzy również dwie końcówki wydechu.

We wnętrzu także spotykamy fotele Recaro pokryte czarno-szarą tapicerką, częściowo skórzaną z kontrastowymi szwami. Na pedałach i progach pojawiają się elementy wykonane ze szczotkowanego aluminium. Z półek Volkswagena pochodzi zestaw multimedialny z nawigacją, podobnie jak w opisywanej wcześniej Jettcie.

Dyskusja

komentarzy