wydarzenia

Żółte i 3-drzwiowe: Skoda Joyster, Megane RS F1 R26

Czesi proponują młodzieżowo narysowane auto z interesującym rozwiązaniem w bagażniku. Francuzi pokazują najmocniejszą i najbardziej skoncentrowaną na kierowcy wersję Megane. Oba auta z jedną parą drzwi oraz w kolorze żółtym.

Skoda Joyster jest mniejsza od Fabii i mogłaby uzupełnić ofertę Czechów w najbliższej przyszłości. Trzydrzwiowe nadwozie pachnie Roomsterem i katapultuje design Skody w następne dziesięciolecie. To dobrze, bo patrzenie na mało fascynujące Fabię, Octavię i Superba wywołuje wzmożone ziewanie.

Atrakcją Joystera jest tylna klapa. Po pierwsze – jest dwuczęściowa. Bardzo terenowe. Po drugie – w dolnej części znajduje się dwuosobowa ławeczka. Bardzo innowacyjne.

Drugie żółte auto to Megane Renaultsport 230 F1 Team R26. Bizantyjska nazwa, ale sprawa jest prosta. Z dwulitrowego, turbodoładowanego serca wyciśnięto dodatkowe 5 koni. 230 KM i 310 Nm przy 3 tys. obr/min wystarczą na zaliczenie setki w 6,2 sekundy.

Oprócz dodatkowej mocy nowe są hamulce, ustawienia układu kierowniczego i zawieszenia, blokada mechanizmu różnicowego i bardziej wyrazisty gang wydechu. Wszystko jest ostrzejsze, bardziej wyczynowe, rozjuszone, niegrzeczne. Efekt? Renault twierdzi, że Megane z długą nazwą jest najbardziej skoncentrowaną na kierowcy odmianą tego auta.

Które żółte auto bardziej do Ciebie przemawia?

Komentarze w temacie Skoda Joyster Concept i Megane RS 230 F1 Team R26 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy