Renault Kangoo 2021. Nowy model z podziałem na dwie zróżnicowane linie

Długo wyczekiwane auto wreszcie ujrzało światło dzienne. Renault Kangoo debiutuje w nowej ciekawiej odsłonie. Co zaoferuje i czy jest warte uwagi?

Renault Kangoo to jeden z tych modeli, który najdłużej czekał na następcę. Obecna generacja jest od ponad 12 lat na rynku i w tym czasie zdążyła się solidnie zestarzeć. Nowe wcielenie ma jednak zatrzeć wspomnienia po poprzedniku, oferując szereg ciekawych możliwości.

A więc czego się spodziewać i co dostaniemy w tym modelu? Zobaczcie sami.

Renault Kangoo Renault Kangoo i Renault Express

Renault Kangoo 2021 - nowoczesna stylistyka

Przede wszystkim nowe wcielenie tego auta jest znacznie atrakcyjniejsze. Kanciasta bryła pasuje do całej gamy modelowej producenta i prezentuje się nowocześnie. Warto zwrócić od razu uwagę na podział pomiędzy wariantami stricte użytkowymi, a modelami pozycjonowanymi wyżej. Bazowe wersje będą nosiły nazwę Express, zaś Kangoo zostanie przypisane topowym modelom.

Wprowadza to także różnice w stylistyce. Obydwa auta dostają inny front oraz lekkie zmiany w kabinie. W modelu Express ekran systemu multimedialnego ulokowany jest niżej, a lewarek skrzyni biegów zlokalizowano w podłodze. Renault Kangoo dostanie natomiast lepiej wykończoną deskę rozdzielczą, z wysoko podniesionym lewarkiem i wyżej wyeksponowanym ekranem multimediów.

Nowy model ma także wyróżniać praktyczność. Dostęp przez boczne drzwi ma być największy na rynku (1,416 mm), co ułatwi załadunek większych przedmiotów. Sama przestrzeń ładunkowa będzie mierzyć od 3,3 do 4,9 metra sześciennego, w zależności od wybranego wariantu.

Renault Kangoo 2021 - silniki nie są jeszcze znane

Francuzi pochwalili się póki co jedynie strzępkiem informacji na temat tego samochodu. Pod maską znajdziemy z pewnością konstrukcje benzynowe (obstawiamy 1.0 i 1.3 TCe), a także diesla 1.5 Blue dCI. Dostępny będzie także wariant elektryczny, który został już pokazany na zdjęciach. Tutaj zapewne pojawi się bateria z modelu Zoe, zapewniająca solidny zasięg.

Renault Kangoo będzie składane w fabryce we Francji (Maubeuge), zaś model Express dotrze do klientów z Maroka. Sprzedaż ruszy już wiosną 2021 roku.