Wzorowo przepisana praca domowa. Sinogold GM3 chce być Citroenem

Tak wygląda wzorowo przepisana praca domowa. Lekkie zmiany, sens zachowany, nauczycielka wściekła, ale złej oceny nie wlepi. Tak trzeba produkować auta.

Myśleliście, że czasy kopiowania aut przez Chińczyków są już za nami? Otóż nie. Jak wiecie w Państwie Środka marki samochodowe wyrastają jak grzyby po deszczu. O ile jednak grzyby mają przynajmniej jakiś swój mniej lub bardziej indywidualny wygląd, o tyle Sinogold GM3 to wzorowo przepisana praca domowa, lub po prostu perfekcyjny klon z lekkimi poprawkami. Chamstwo jak widać nie zna granic.

A przepisana praca domowa musi mieć jakieś różnice

Tutaj są łącznie aż cztery. Front, tył, kierownica i napęd. Cała reszta została żywcem wyjęta z Citroena C4 w "dużym" wydaniu, noszącym do niedawna zmienioną nazwę Spacetourer. Francuzi nie mogli nawet za bardzo powściekać się na tego małego producenta, gdyż ich działania i tak skończyłyby się niepowodzeniem. Chińczycy lubią kopiować i będą to robić tak długo, aż w końcu zaczną pożyczać sami od siebie. A do tego na pewno dojdzie, możecie być tego pewni.

W każdym razie Sinogold GM3 to szczyt bezczelności w najlepszej postaci. Wiecie, że ta marka wzięła nawet prasowe zdjęcia Citroena i po prostu przerobiła je na swoje własne auto? Wystarczył przyzwoity grafik i odrobina roboty w jakimś Photoshopie, czy też jego chińskim odpowiedniku.

Sinogold GM3 Sinogold GM3

Żywcem skopiowano nawet wnętrze. Wsadzono tutaj jedynie nieco inne wyświetlacze oraz delikatnie zmodyfikowaną kierownicę. Żeby było zabawniej, to na oficjalnych zdjęciach jest ona identyczna jak ta w Citroenie. Jak widać nie chciało im się tworzyć renderu ich projektu.

Co ciekawe jest to elektryk

Przepisana praca domowa z lekkimi zmianami? Oczywiście. Pod maską kryje się ponad 160-konna jednostka elektryczna, zaś gdzieś pod podłogą ukryto baterię o pojemności 66 kWh. Dostępny jest także tańszy i mniejszy akumulator, który oferuje 55 kWh. Zasięg? Do 400 km, oczywiście według normy NEDC. A to oznacza, że można go włożyć między bajki.

Uśmiejecie się pewnie także w tym momencie - Sinogold produkuje tylko to jedno auto. Czy coś jeszcze wypłynie z tej firmy? Kto wie - pewnie będzie to kolejny Citroen, być może C5 X lub nowe C4.

Zdjęcia i informacje: Wikipedia