Skoda Enyaq iV od środka - producent ujawnił szkice wnętrza

Na kilka tygodni przed oficjalną premierą, Czesi ujawnili, co Skoda Enyaq iV zaoferuje kierowcy i pasażerom - np. dwa ekrany LCD i dwuramienną kierownicę.

Seryjna Skoda Enyaq iV zadebiutuje za kilka tygodni - elektryczny crossover będzie miał debiut na początku września. Tymczasem producent, w ramach podgrzewania zainteresowania, wypuścił szkice wnętrza samochodu.

Na rysunkach, które pokazano, wyraźnie widać, że samochód nawiązywać będzie designem do linii stylistycznej, która zadebiutowała w Octavii, i w mniejszym stopniu w Scali. Deska rozdzielcza została uproszczona, ale nie pozbyto się wszystkich fizycznych przycisków. Środkowa część "unosi się" nad tunelem, na którym znajdziemy selektor trybów jazdy. Do Octavii nawiązują kształty nawiewów oraz dwuramienna kierownica.

Skoda Enyaq iV

Ciekawostką mogą być cyfrowe zegary, które na szkicach wyglądają na zupełnie nową formę, z niewielkim sześciokątnym ekranem. Dodatkowo ma pojawić się wyświetlacz typu HUD, wspomagany rozszerzoną rzeczywistością.

Skoda Enyaq iV będzie miała ekologiczną tapicerkę - tkanina ma być w 40% z wełny, a w 60% z przetworzonych butelek plastikowych. Gdy wybierzemy skórzane obszycia, będą one barwione ekstraktem z liści drzew oliwnych.

Norbert Weber, szef designu wnętrz w Skodzie, zapowiada że Enyaq nie będzie miał typowych wersji wyposażenia. Zamiast tego tego będzie można wybrać różniące się stylizacją i materiałami linie, nazwane "Design Selections".

Dzięki platformie MEB, w środku ma być bardzo dużo miejsca (płaska podłoga na pewno podniesie komfort środkowego pasażera z tyłu). Dodatkowo bagażnik będzie miał 585 litrów pojemności.

Skoda Enyaq iV dostępna będzie w pięciu wariantach mocy i z trzema rozmiarami baterii. Kierowcy dostaną do wyboru silniki elektryczne od 150 do 306 KM. Zasięg crossovera wyniesie, w zależności od wersji między 340, a 500 km.