Spyker przywiezie do Genewy roadstera

Kilku producentów zdążyło już oficjalnie zaprezentować zaplanowane na ten rok nowości genewskie, a Spyker dopiero wystawia nos ze swojej holenderskiej manufaktury. Do Genewy przywiezie otwartą wersję modelu C8 Preliator.

Imię tej maszyny to Spyker C8 Preliator Spyder, a będzie ona niczym innym, jak otwartą wersją pokazanego w zeszłym roku coupe C8 Preliator napędzanego przez motor V8 produkcji Audi.

Zapowiedź Spykera C8 Preliator Spyder

Spyker nie ujawnił jeszcze szczegółowych danych technicznych modelu, więc jedyne na czym bazujemy, to pokrewieństwo techniczne z zeszłoroczną gwiazdą salonu genewskiego - Spykerem C8 Preliator. Za rozpędzanie coupe odpowiada 525-konna jednostka V8 o pojemności 4,2 litra podchodząca z Audi. Co ciekawe, Preliator jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną (będącą jednym z lepszych tego typu mechanizmów w historii motoryzacji) lub z 6-biegowym automatem ZF - w zależności od preferencji klienta. Nie trzeba mówić, że moc trafia na jedyną słuszną oś w takim samochodzie - tylną. Ważące 1390 kg coupe jest zdolne do rozpędzenia się aż do 322 km/h i osiągnięcia pierwszej setki w 3,7 s. Zmiany w strukturze wynikające z pozbawienia Preliatora dachu mogą nieznacznie pogorszyć te wartości.

Spyker C8 Preliator Coupe

Nad wyglądem trudno w tym momencie debatować, ale na pierwszym teaserze widać, że auto może mieć bardzo podobny zdejmowany dach, co poprzednik, czyli C8 Aileron Spyder. Kabina nie powinna drastycznie odbiegać od wnętrza coupe. Ręczna produkcja Spydera zostanie wzorem coupe ograniczona do zaledwie 50 egzemplarzy.

Cena? By stać się właścicielem Spykera C8 Preliator trzeba wyłożyć na stół minimum 354 990 dolarów (ok. 1 450 000 złotych). Dopłata do wariantu z automatyczną skrzynią wynosi 8000 "zielonych". Spodziewamy się, że otwarta wersja tego awangardowego pojazdu będzie nieco droższa. Oficjalna premiera nastąpi już 7 marca podczas 87. edycji Motor Show w Genewie.