Frankfurt 2011

Fiat Punto jedną z gwiazd Fiata we Frankfurcie

Najnowsze wcielenie Pandy to nie jedyna nowość jaką Fiat przygotował na salon we Frankfurcie. Druga największa premiera włoskiego koncernu to facelifting niezwykle popularnego Punto. Na stoisku firmy będzie można obejrzeć także nowe odmiany silnikowe i wyposażeniowe 500-tki, Qubo oraz Freemonta.

Zacznijmy od Punto, bo to druga najważniejsza premiera Fiata. Włosi postanowili ujednolicić ofertę tego modelu, dlatego od przyszłego roku oferowane ma być w sprzedaży tylko Punto. Auto zewnętrznie wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, a także trzema nowymi kolorami nadwozia i większą paletą wzorów aluminiowych felg. Tyle wystarczy, bo więcej zmian raczej nie było potrzebnych.

We wnętrzu odnajdziemy nowe wzory tapicerek, a sam model oferowany będzie w trzech opcjach wyposażenia: Pop, Easy oraz Lounge i jednej specjalnej: TwinAir. Do palety napędowej dołączają dwie nowe jednostki: benzynowy 0.9 TwinAir turbo (85 KM, 145 Nm), a także diesel 1.3 16V Multijet (85 KM, 200 Nm). Samochód do sprzedaży ma trafić na początku przyszłego roku. Na razie nie są znane jego ceny.

Model 500 w Niemczech oficjalnie zadebiutuje w odmianie TwinAir, którą mieliście okazje poznać także na naszych łamach. W ofercie od października pojawi się także kolejna opcja wyposażeniowa nazwana Pack byAbarth. Jak się pewnie domyślacie, została ona przygotowana we współpracy z fabryczny tunerem marki. Kupując ten pakiet zyskamy 16-calowe alufelgi, nowe boczne progi, spojler dachowy oraz specjalną kalkomanię na masce, a we wnętrzu sportowe nakładki na pedały. Auto oferowane będzie w dwóch kolorach nadwozia: Pasodoble Red i Crossover Black.

Fiat postanowił urozmaicić ofertę dostawczego Qubo. Dlatego też gama modelu zostanie poszerzona o dwie nowe wersje. Pierwsza nazywa się Trekking i skierowana jest do osób, które poszukują pojazdu zdolnego do poruszania się nie tylko po asfalcie. Oczywiście od razu uprzedzamy, że nie mamy tutaj do czynienia z terenówką, gdyż pojazd nie posiada napędu 4×4.

Ale po kolei. Zewnętrznie odmiana Trekking wyróżnia się osłonami podwozia z przodu i tyłu, aluminiowo-plastikowymi listwami bocznymi, przyciemnianymi szybami tylnymi, relingami dachowymi, nowym lakierem nadwozia Techno Orange, a także 15-calowymi alufelgami, które obuto w opony przystosowane do poruszania się w trudniejszym terenie.

Auto oferowane będzie z dieslowską jednostką 1.3 Multijet o mocach 75 KM i 95 KM. W wyposażeniu seryjnym odnajdziemy m.in. system „Traction+”, który jest namiastką napędu 4×4, a ma za zadanie poprawę przyczepności w trudnym i śliskim terenie. Druga nowość nazywa się Nitro Kit i została stworzona we współpracy z firmą Nitro, światowym producentem desek snowboardowych.

W sprzedaży pakiet znajdzie się od września, a ten kto się na niego zdecyduje otrzyma w wyposażeniu seryjnym relingi dachowe wraz z boxem dachowym, 15-calowe, polerowane alufelgi, specjalne naklejki nadwozia, a także nowe pokrowce na fotele i deskę snowboardową firmy Nitro. Krótko mówiąc, to propozycja dla fana sportów zimowych. Jak na razie producent nie ujawnił cen obu odmian.

Na koniec warto wspomnieć, że Fiat Freemont zyskuje właśnie napęd na wszystkie koła. Dodatek, który był od dawna oczekiwany, będzie można zamawiać już od października. Oferowany będzie z dwoma jednostkami napędowymi: 3.6 V6 (280 KM) oraz 2.0 MultiJet (170 KM). Oba silniki współpracować będą z 6-stopniową skrzynią automatyczną.

Dyskusja

komentarzy