motorsport

MINI WRC – Powrót legendy

Pod koniec lipca anonsowaliśmy Wam powrót Mini do rajdów. Dzisiaj przedstawiciele firmy oficjalnie ujawnili broń, która ma zapewniać zwycięstwa angielskiej marce. Przy konstrukcji pojazdu współpracował Prodrive, którego doświadczenie ma zapewnić całemu przedsięwzięciu sukces.

Mini WRC. Tak oficjalnie nazywa się pojazd, który w przyszłym roku zadebiutuje na rajdowych trasach. Rajdówkę zbudowano na bazie modelu Countryman. To dość zaskakująca decyzja, tym bardziej że w ofercie znajdziemy normalną wersję, która wydaje się bardziej odpowiednia do tego zadania.

Jak to w wyścigach i rajdach bywa, pojazd mający walczyć o najwyższe cele został gruntownie przebudowany. Zewnętrznie Mini WRC wzbogaciło się o zestaw pokaźnych spojlerów, łącznie z bardzo dużym dachowym. Pojazd wygląda bardzo bojowo i na pewno będzie wzbudzać duże zainteresowanie. Wnętrze pozbawiono wszystkich zbędnych dodatków, montując w zamian profesjonalną klatkę bezpieczeństwa, a także sportowe, kubełkowe fotele.

Do napędu auta posłuży 1,6-litrowy motor z turbodoładowaniem. Jednostka będzie wykorzystywana także w innych pojazdach startujących w klasie S2000. Motor ma współpracować z 6-biegową, sekwencyjną skrzynią. Jak na razie producent i Prodrive nie zdecydowali się na ujawnienie jego mocy.

Wiemy za to, że Mini WRC oficjalnie zostało pokazane podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Auto w przyszłym roku wystartuje w 6 z 13 rajdów. Udział w pełnym cyklu zaplanowano na 2012 r. Pierwszym kierowcą potwierdzonym przez zespół jest Kris Meeke.

Dyskusja

komentarzy