Nowości

Alpina B7 Bi-Turbo

Alpina w Polsce! Auto Fus został dealerem marki

Słynna marka znana z przebudowywania BMW w końcu będzie miała u nas swoje oficjalne przedstawicielstwo.

Alpina to nie tylko tuner, to obecnie producent samochodów opartych na BMW. Podobnie jak RUF czy 9ff w przypadku Porsche, tak i tu pojazdy wyjeżdżające z Buchloe w Bawarii mają swój numer VIN. W rekordowym roku było ich 1 700 sztuk. Teraz będą mogli zamówić je także klienci w Polsce.

Dealerem został warszawski Auto Fus, który „spija śmietankę” koncernu – dystrybuuje na polski rynek także Rolls – Royce’y.

Stanowisko firmy (oraz oficjalną premierę rozpoczęcia działalności) będzie można zobaczyć już za kilka dni podczas targów poznańskich (6-9 kwietnia). Na stoisku zobaczymy też oba „flagowce” – B5 Bi-Turbo i B7 Bi-Turbo.

Ten pierwszy to zmodernizowana seria 5, z silnikiem 4.4 V8 biturbo o mocy zwiększonej do 608 KM i momentem obrotowym 800 Nm. B5 Bi-Turbo do 100 km/h przyspiesza w 3,5 sekundy (napęd xDrive) i rozpędza się do 330 km/h. Konfigurator (póki co niemiecki) zaczyna się od 112 tys. Euro.

Alpina B5 Bi-Turbo

B7-Biturbo to najnowsze „dziecko” Alpiny. Za minimum 149 900 Euro otrzymamy najnowszą serię 7 z takim samym silnikiem jak w B5. Tutaj przyspieszenie wynosi 3,7 sekundy przy niezmienionej prędkości maksymalnej.

Zamówienia już można składać.

Podobne artykuły