nowości i premiery

2017 Mercedes GLA

Odświeżony Mercedes GLA zadebiutował w Detroit

Jedną z dwóch nowości Mercedesa zaprezentowanych w Detroit jest model GLA po pierwszym większym liftingu. Co zmieniło się w najmniejszym SUV-ie tej marki?

Tak naprawdę wszystkie zmiany są czysto kosmetyczne. Z przodu znajdziemy nowe ledowe światła mijania oraz drogowe, zapewniające zdecydowanie jaśniejszy snop oświetlający drogę, przeniesione nieco wyżej okrągłe lampy przeciwmgielne oraz lekko zmodyfikowany zderzak. Podobnie wyglądają poprawki w tylnej części auta – światła zostały przyciemnione, zderzak zaś został na nowo zaprojektowany.

2017 Mercedes GLA

We wnętrzu nowości jest jeszcze mniej – na liście zmian pojawił się 8-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki oraz lepsze materiały wykończeniowe w nowych kolorach, pozwalające na większą indywidualizację wyglądu kokpitu.

2017 Mercedes GLA

Pod maską jedyną nowością jest wariant GLA 220, generujący 184 konie mechaniczne, znany już z bratniej A-klasy. Poza tym oferta pozostaje bez zmian – otwierają ją jednostki 180 i 180d, zaś na szczycie stoi wersja Mercedes-AMG 45 4MATIC.

Podobne artykuły