producenci i rynek

Samsung kupił Harmana za 8 mld dolarów

To dość nieoczekiwana zmiana – Samsung zakupił Harmana za 8 miliardów dolarów. Jest to największa inwestycja w historii tej koreańskiej firmy.

 

Harmana doskonale znacie – producent ten dostarcza systemy audio do Waszych domów i (przede wszystkim) samochodów. W portfolio tej firmy znajdziecie takie nazwy jak JBL, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Infinity, czy oczywiście harman/kardon. Celem Samsunga nie było jednak wejście w rynek audio. Otóż Harman zajmuje się również inteligentnymi samochodami.

Działalność ta idealnie komponuje się z celami Koreańczyków – nie tylko zdobyli wielu nowych partnerów do współpracy (wśród których znajduje się m.in. Lexus, BMW, Mercedes, KIA, Fiat, Ferrari i wielu innych), ale także pozyskali niezwykle zaawansowane technologie, które będą aktualnie rozwijane. Samsung od dłuższego czasu szukał możliwości wejścia w rynek motoryzacyjny, dlatego też ta inwestycja pozwoli im szybko rozwinąć skrzydła na tym polu bez czasochłonnego pozyskiwania nowych kooperantów.

Samsung potwierdził również, że nie planuje żadnych zmian w temacie produkcji audio. Fani jakościowych sprzętów produkowanych przez Harmana mogą więc spać spokojnie – doskonały Mark Levinson czy Lexicon będzie wciąż oferowany w Lexusach i Hyundaiach.

Podobne artykuły