prototypy i wizje

Infiniti Q60 Project Black S

Infiniti Q60 Project Black S – Z zaskoczenia

Niespodzianka od Infiniti – podczas targów w Genewie producent ten zaprezentuje auto, które ma rywalizować z BMW M4 oraz Mercedesem-AMG C63. Poznajcie studyjny model Q60 Project Black S.

Jedną rzecz trzeba zaznaczyć na samym początku – to nie jest wersja produkcyjna. Prezentowany przez Infiniti samochód pokazuje możliwości tworzone przez współpracę z teamem Renault Sport Formula 1. Najciekawsze jest jednak to, że projekt ten został zrealizowany w zaledwie pięć miesięcy. Co o nim wiemy?

Infiniti Q60 Project Black S

Q60 Project Black S wykorzystuje wszystko co najlepsze z bolidów F1. Inżynierowie połączyli tutaj nową jednostkę 3.0 V6 Twin-Turbo, generującą fabrycznie 405 koni mechanicznych, z systemem będącym w zasadzie rozwinięciem układu KERS. Łączna moc układu ma przekraczać 500 koni mechanicznych. Brzmi nieźle? Dalej jest tylko lepiej.

Infiniti Q60 Project Black S

W ślad za układem napędowym poszła aerodynamika oraz zawieszenie. Front zyskał agresywnie stylizowany zderzak z wielkimi wlotami powietrza oraz aktywnym splitterem, sterującym przepływem powietrza. Z tyłu zaś dodano dyfuzor oraz masywny spoiler, dbający o docisk tylnej osi. Wszystkie te elementy wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu udało się uniknąć dodawania zbędnych kilogramów.

Infiniti Q60 Project Black S

Prezentując ten model Infiniti chce zbadać zainteresowanie potencjalnych klientów tego typu samochodem. Jeśli projekt dostanie zielone światło i trafi do produkcji seryjnej, to debiutu w salonach spodziewać możemy się w przeciągu dwóch lat. My mocno trzymamy kciuki.

Podobne artykuły