prototypy i wizje

2018 Audi A6,A7,A8

Niemieckie wycieki: Polo, Touareg oraz nowe Audi

Wygląda na to, że Niemcy mają problem z utrzymaniem sekretów aż do oficjalnej premiery nowych aut – do sieci wyciekły zdjęcia Volkswagena Polo oraz Touarega bez kamuflażu, a także zarysów frontów Audi A6, A7 i A8.

 

 

Niezamaskowane Volkswageny przyłapano w RPA. Choć początkowo sądziliśmy, iż jest to wersja po głębokim liftingu przewidziana właśnie na rynek południowoafrykański, to jednak po dłuższej analizie dochodzimy do wniosku, że jest to nadchodzące Polo. Na zdjęciach przyłapano także nowego Touarega.

2018 Volkswagen Touareg

Wizualnie nowe Polo łączy wiele elementów charakterystycznych dla odświeżonego Golfa oraz… nowej Ibizy – zwłaszcza tył małego Volkswagena jest niemal identyczny. W oczy rzucają się również nieco zwiększone wymiary – Polo korzystać będzie z płyty MQB-A0. Pod maską znajdziemy najprawdopodobniej silniki o pojemności od 1 do 1.5-litra (wolnossące oraz TSI), a także diesla 1.6.

Nieco gęstszą mgiełką tajemnicy owiany jest za to nowy Touareg. Wciąż do końca nie wiadomo, jakie silniki znajdą się pod maską nowego topowego SUV-a z Wolfsburga. Wiemy już jednak, że model ten będzie przełomowy pod kątem zastosowanych technologii. Widoczne to będzie zwłaszcza we wnętrzu, gdzie Volkswagen zaprezentuje swój najnowszy system inforozrywki – będzie to całkowicie nowy układ, który w ekranie dotykowym zbierze niemal wszystkie funkcje (włącznie ze sterowaniem klimatyzacją). Najprawdopodobniej pojawi się również rozszerzone sterowanie gestami. Można więc powiedzieć, że nowości zastosowane w Golfie (a także w Octavii i Kodiaqu) są przedsmakiem nowej “topowej” technologii.

2018 Audi A6,A7,A8

Ciekawostką są natomiast szkice przedstawiające fronty modeli A6, A7 i A8. Zgodnie z teorią przedstawioną przez szefa designu Audi – Marca Lichte – nowe auta tej marki będą nieco bardziej zróżnicowane między sobą. Przedstawiona grafika doskonale pokazuje, że stylistyka świateł, ich wypełnienie oraz wysokość grilla singleframe będzie całkowicie inna dla każdego modelu.

 

Podobne artykuły