prototypy i wizje

Seat Leon Cross Sport – Sportowy, użyteczny

Na trwające we Frankfurcie targi Seat przygotował dość ciekawą wariację na temat Leona Cupry, tworząc jego podwyższoną wersję z napędem na cztery koła. Szaleństwo czy genialny pomysł?

Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że jest to zwykły Leon SC z czarnymi plastikami osłaniającymi nadkola i zderzakami o bojowym wyglądzie, niczym w Volkswagenach z pakietem Cross. Tutaj jednak nie postawiono wyłącznie na dodatki wizualne. Do najmocniejszej odmiany Cupra 290 dodano napęd na cztery koła (Haldex piątej generacji) oraz nieco zwiększony (o 41mm) prześwit. Nadwozie wykończono zaś znanym z genewskiego konceptu 20V20 pomarańczowym lakierem.

seat_leon_xsport-5

Wnętrze kolorystycznie nawiązuje do nadwozia – siedziska, boczki drzwi oraz przeszycia wykończono pomarańczową alcantarą oraz nitką w tym samym kolorze. Kierownicę pokryto zaś zamszem, dodając charakterystyczny dla aut sportowych marker w górnej części wieńca.

seat_leon_xsport-6

Na koniec osiągi – dzięki poprawionej trakcji oraz wzmocnionemu do 300 koni silnikowi pierwsza setka ma gościć na zegarach już 4,8 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wartości 250 km/h. Czy model ten ma szanse na seryjną produkcję? Jest to próba zaznaczenia obecności Seata na targach we Frankfurcie – choć bylibyśmy miło zaskoczeni, gdyby tego typu auto pojawiło się na drogach.

Dyskusja

komentarzy