Nowości

Tesla Y – Pompowanie sukcesu

Udany model S, coraz popularniejszy model X, model 3, który ma być bazowy i „tani”. Co jeszcze Elon Musk może zaproponować? Nasuwa się samo – samochód w najpopularniejszym segmencie rynkowym – kompaktowego SUV-a. Poznajcie model Y.

Model Y „zadebiutował” w formie tego mało mówiącego teasera podczas zebrania akcjonariuszy Tesli w Mountain View. Trzeba przyznać, że firma rozwija się w tempie ekspresowym. Nie będąc wielkim koncernem, zapowiada nowy model jeszcze zanim „koń pociągowy marki” pojawił się na rynku. To model 3 ma być kluczowy dla produkcji. Z drugiej strony model Y sukces Elona Muska zamieni ze złota w diament – kompaktowe SUV-y to w końcu jedne z najpopularniejszych samochodów obecnych na rynku.

A co wiemy o Tesli Y? Na razie niezbyt dużo. Prezes Musk opowiedział, że posadzenie Modelu X na płycie modelu S było błędem i nie zamierza go powtórzyć. Y będzie miał więc kompletnie nowe podwozie, a nie korzystać będzie z architektury „trójki”, jak mogłoby się to wydawać najbardziej logiczne. Do tego, produkcja ma być duża. Na tyle, że samochód powstanie w całkowicie nowej fabryce.

Na rynku powinien się pojawić w 2019 roku, a więcej szczegółów poznamy zapewne we wrześniu podczas premiery kolejnej nowości elektrycznej marki – ciągnika siodłowego Tesli.

Podobne artykuły