wydarzenia

Muzeum Mazdy w Augsburgu już otwarte

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie – w niemieckim Augsburgu powstało Muzeum Mazdy, przygotowane dzięki współpracy lokalnego dealera oraz niemieckiego oddziału tej marki.

Muzeum Mazdy w Augsburgu jest pierwszą tego typu inicjatywą poza Japonią. Powstało ono dzięki lokalnemu dealerowi, Auto Frey. W muzeum zgromadzono 45 samochodów – część z prezentowanych modeli była oficjalnie dostępna w Europie, zaś niektóre to niezwykle unikalne rarytasy, pochodzące z prywatnej kolekcji rodziny Freyów. Muzeum zlokalizowano w starej zajezdni tramwajowej i połączono je ze strefą do spotkań i organizacji eventów, restauracją oraz sklepami.

Auto Frey to jeden z najstarszych dealerów Mazdy w Europie – sieć ta sprzedaje auta tej marki od 1978 roku. Kolekcja rodziny Freyów liczy ponad 120 pojazdów, dlatego też samochody w muzeum będą regularnie zmieniane. W tej chwili obejrzeć tam można takie rarytasy jak Mazda Cosmo Sport z 1967 roku, Mazda MX-5 NB w fabrycznym wydaniu Coupe czy w pełni oryginalna Mazda RX-7 z 1992 roku.

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 18. Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 5 euro, młodzież (13-17 lat) musi zapłacić zaś 2,5 euro. Dzieci do lat 12 mają wstęp za darmo.

Podobne artykuły