ciekawostki

Gumball 3000 Riga to Mykonos 2017

Wyścig Gumball 3000 w 2017 roku przejedzie przez Polskę

Wyścig? Impreza? Lans? Po trochu wszystkiego, ale zarówno dla uczestników, jak i dla widzów to przede wszystkim święto motoryzacji. Miło nam poinformować, że w tym roku słynne wydarzenie znów zawita nad Wisłę.

To będzie 18 edycja imprezy organizowanej przez Maximilliona Coopera. Gumball 3000 to pełen fantastycznych samochodów i oślepiającego blasku Euro i Dolarów wyścig i motoryzacyjna impreza, przeprowadzona bez pozwoleń i na publicznych drogach. Zawodnicy pokonują trasę ok. 3000 mil, imprezując, pokazując się w różnych miejscach, dobrze się bawiąc i zbierając przy tym też pieniądze na cele charytatywne. Wśród uczestników znajdziemy celebrytów, menedżerów, bankierów, muzyków, przedsiębiorców – wszystkich tych, których stać na kilku(nasto) tysięczne wpisowe i pokonanie w szalonym tempie, ciekawym samochodem tych ok. 5000 km.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 1 – 8 lipca i będzie wiodła z malowniczej łotewskiej Rygi na grecką wyspę Mykonos, zahaczając m. in. Czechy, Węgry, Chorwację czy Albanię.

trasa wyścigu Gumball 3000

Ale również Polskę – po raz drugi nasz kraj będzie jednym z „punktów programu”. Poprzednio uczestnicy zatrzymywali się w Warszawie 4 lata temu (a 16 lat temu tylko przejeżdżali w drodze z Londynu do St. Petersburga).

Tym razem również spotkanie odbędzie się na placu teatralnym. Uczestnicy spędzą u nas noc z niedzieli 2 na 3 lipca, przed udaniem się na południe Europy.

Impreza dla widzów, na pl. Teatralnym przewidziana jest od godziny 17:00 do 23:00, a przejazdu (i przyjazdu) uczestników można spodziewać się między 19:00 a 22:00.

Następnego dnia planowany jest pit-stop na lunch w Krakowie. Tam możecie wypatrywać uczestników w poniedziałek od południa do godziny 14:00.

To będzie gratka – w tegorocznej edycji weźmie udział ponad 120 samochodów, a już kilka lat temu mogliśmy podziwiać takie samochody jak Mercedes-Mclaren SLR Stirling Moss, Lamborhini Countach, The Rebellion Jon Olssona, czy replika Tumblera z filmu o Batmanie.

Podobne artykuły