ciekawostki

Ford wystawia pięciolitrowego Mustanga w MPG Marathon

MPG Marathon to brytyjskie zawody, w których to celem jest osiągnięcie możliwie najlepszego i najniższego spalania na wytyczonych odcinkach dróg. W tym roku Ford zgłosił do udziału w tej imprezie Mustanga Cabrio z pięciolitrowym silnikiem V8. Szaleństwo czy rozsądna decyzja? Przekonajcie się sami.

Wbrew pozorom nie jest to porywanie się z motyką na słońce – Ford chce w ten sposób udowodnić, że odpowiedni styl jazdy oraz odpowiednie przygotowanie samochodu (czyli chociażby sprawdzenie ciśnienia w oponach) pozwala na osiągnięcie naprawdę świetnego wyniku nawet w sportowym, paliwożernym samochodzie. Załogę Mustanga tworzyć będzie Andy Dawson i Andy Marriott – zwycięzcy edycji z 2012 roku. Wygrali wówczas poruszając się Fordem Fiestą 1.6 TDCi ECOnetic.

mustang-v8-fuel-economy-challenge-5

 

Jesteście ciekawi kto będzie konkurował z Fordem? Otóż wśród aut zgłoszonych do imprezy jest między innymi Hyundai ix35 zasilany ogniwami paliwowymi. Wydarzenie będzie miało miejsce między 18 a 19 października na różnych drogach w Wielkiej Brytanii – w tym na torze Silverstone.

Podobne artykuły