1948 sztuk na 70-te urodziny - Porsche 911 Speedster

Porsche nie kończy swojej hucznej urodzinowej imprezy i prezentuje kolejny wariant modelu 911 Speedster - wszystko z okazji 70-tych urodzin marki.

Choć rok ten powoli dobiega końca, to Porsche nie zakończyło jeszcze swojej hucznej imprezy urodzinowej. Można odnieść wrażenie, że producent ten wciąż dobrze się bawi i jeszcze zaskoczy nas czymś ciekawym. Gwiazdą paryskiego stanowiska tej marki jest kolejny koncept modelu 911 Speedster, który to będzie zwieńczeniem produkcji aktualnej generacji 911-ki.

Drugi egzemplarz, podobnie jak pierwszy model studyjny, bazuje na Porsche 911 Carrera 4. Przeszczepiono tutaj podwozie z modelu GT3, zaś obudowa tylnej części została wykonana z włókna węglowego, dzięki czemu zachowano niską masę. Specjaliści z działu wydechów przygotowali też odpowiednio brzmiący układ, dodający charakteru temu autu. Czerwony egzemplarz nawiązuje do Speedstera pokazanego w 1988 roku. Lakier Guards Red świetnie komponuje się z czarnymi elementami (felgi utrzymane w klimacie tych z GT3 R i detale, takie jak napisy) oraz czerwonymi wstawkami w przednich lampach. Są one nawiązaniem do torowych tradycji tej marki.

Wnętrze? Absolutne minimum - żadnego systemu inforozrywki czy też innych "przeszkadzajek". Samochód ten stworzono dla kierowcy, który ma cieszyć się przyjemnością z jazdy, bez zbędnych umilaczy. 500 koni, wolnossący silnik z GT3 i manualna skrzynia biegów z pewnością w tym pomogą.

Porsche stworzy 1948 egzemplarzy tego auta. Do 911 Speedster oferowane będą także specjalne historyczne malowania, stworzone przez manufakturę Porsche Exclusive. Produkcja tego modelu wystartuje w 2019 roku.