Rekord! Oryginalny Ford Mustang Bullitt sprzedany za 13 000 000 zł

To właśnie tym autem Steve McQueen gnał ulicami San Francisco. Ford Mustang Bullitt z 1968 roku został sprzedany za ogromną sumę podczas aukcji.

Ten samochód ma niezwykłą historię. To w pełni oryginalne auto, które brało udział w większości scen słynnego pościgu w Bullicie. Sprzedany za astronomiczne 3 740 000 dolarów Ford Mustang Bullitt ma nie tylko udokumentowaną historię, ale także pokryty jest fantastyczną patyną.

Ford Mustang Bullitt

Ford Mustang Bullitt - wyciągnięty z szopy

Po swojej roli w filmie auto trafiało do kolejnych właścicieli, przy czym w pewnym momencie nawet sam Steve McQueen próbował odkupić ten pojazd. Do tego jednak nie doszło, a pojazd finalnie w 1981 roku trafił do szopy. Pod zadaszeniem spędził 37 lat, bowiem dopiero w 2018 roku został z niej wyciągnięty.

Początkowo wiele osób nie wierzyło, że prezentowane auto to prawdziwy Ford Mustang Bullitt. Dopiero po szczegółowej weryfikacji udało się ustalić, że jest to auto z niezwykłą historią, do tego starannie udokumentowaną. Nic więc dziwnego, że na aukcji Mecum cena zaczęła ekspresowo szybować do astronomicznego poziomu. Jest to najdrożej sprzedany w historii Mustang.

Nowy właściciel będzie zadowolony

Auto ma na liczniku zaledwie 46 000 mil i jest w pełni sprawne. Bez problemu jeździ, a patyna dodaje mu unikalnego charakteru. Mam więc nadzieję, że nikt nie zabierze się za poważny remont, tylko pozostawi ten wóz w nienaruszonym stanie. Trudno powiedzieć, czy pojazd będzie gdzieś prezentowany, czy też stanie się elementem zamkniętej kolekcji w zapewne arcyciekawym garażu.