Honda Accord facelifting - Japończyk z amerykańskim obywatelstwem

W Europie Accord pozostał wspomnieniem, ale w Stanach Zjednoczonych ten model ma się całkiem dobrze. Nie dość, że wprowadzono tam nową generację, to w dodatku postanowiono ją poddać faceliftingowi. Czas najwyższy, bo niedługo miną trzy lata odkąd jest na rynku, a to przeważnie połowa cyklu życia jednego modelu. Jakie zmiany przygotowała Honda?

Honda zaprezentowała odświeżonego Accorda podczas imprezy w Dolinie Krzemowej.

Japoński model otrzymał delikatnie przeprojektowany przód z bardziej charakterystyczną, chromowaną osłoną chłodnicy, wyraźnie powstały z inspiracji Acurą. Zmodyfikowano przedni zderzak oraz wprowadzono nowe reflektory wykonane w technologii LED, które będą dostępne w wersji wyposażenia Sport lub wyższej. Jeśli zaś chodzi o tył, tu również wprowadzono światła LED oraz przeprojektowano zderzak. Wszystkie odmiany Accorda zamówić można z nowymi, większymi 19-calowymi felgami. Zarówno w sedanie, jak i w coupe.

2016_honda_accord2

Wnętrze Accorda wciąż posiada dwa ekrany na konsoli środkowej, ale teraz staje się pierwszym modelem Hondy dostępnym zarówno z systemem Apple CarPlay i Android Auto, obsługiwanym na 7-calowym ekranie. Inne standardowe lub dodatkowo płatne funkcje obejmują nawigacje satelitarną SiriusXM, system sterowania HomeLink, składaną tylną kanapę dzieloną w stosunku 60:40, podgrzewane tylne siedzenia, przednie i tylne czujniki parkowania, nowe wycieraczki z czujnikiem deszczu i wiele innych opcji.

Mocy dostarcza nadal jednostka czterocylindrowa o pojemności 2,4 litra, która może być połączona z przekładnią CVT lub z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Do wyboru będzie również V6 o pojemności 3,5 litra , dostępna z 6-biegową przekładnią automatyczną lub 6-biegową skrzynią manualną.

Na rocznik 2016 wszystkie odmiany Accorda wyposażone będą w Honda Sensing, który oferuje szereg systemów bezpieczeństwa, w tym Collision Mitigation Braking, Forward Collision Warning, Lane Keeping Assist, Road Departure Mitigation z Lane Departure Warning i Adaptive Cruise Control. Ponadto wszystkie modele wyposażone są standardowo w kamerę cofania multi-angle oraz w lusterka boczne poszerzające widoczność dla kierowcy.

2016_honda_accord7

Do amerykańskich salonów trafi już w przyszłym miesiącu. Czy zmiany te pozwolą na utrzymanie wysokiej, 5. pozycji w statystykach sprzedaży w kolejnych latach? Biorąc pod uwagę dobrą koniunkturę na tamtejszym rynku, świetną pozycje Hondy i pozytywne recenzje tego modelu - facelifting na pewno mu w tym pomoże.