2019 Hyundai Tucson - Zmiany na lepsze

Po Ameryce przyszedł czas na Europę - Hyundai zaprezentował odświeżoną wersję Tucsona na Stary Kontynent.

Odświeżony Hyundai Tucson idzie w ślady zaprezentowanej kilka dni temu Kii Sportage po liftingu. Największą nowością w SUV-ie Hyundaia jest obecność tzw. "miękkiej hybrydy". Bazuje ona na 2-litrowym silniku wysokoprężnym, instalacji 48V, baterii o pojemności 0,44kWh oraz specjalnym rozruszniku połączonym z alternatorem. 186-konna konstrukcja ma zapewniać o 7% niższe zużycie paliwa oraz emisję CO2. Silnik ten będzie łączony zarówno z 6-biegowym manualem jak i nowym, 8-biegowym automatem.

W przyszłym roku ofertę uzupełni kolejna "miękka hybryda" - nieco słabsza, bazująca na jednostke 1.6 CRDi z rodziny U3. Poza tym w gamie jednostek napędowych znajdziemy "normalnego" diesla 1.6 CRDi (także z rodziny U3) oraz silnik benzynowy 1.6 T-GDI.

Wizualnie odświeżony Tucson wyróżnia się delikatnie zmodyfikowanym frontem i tyłem. Nowe lampy (wykonane w technologii LED, zarówno z przodu i z tyłu), przestylizowane zderzaki oraz masywniejszy grill odróżniają to auto od poprzednika. W środku z kolei zrezygnowano z zabudowanego ekranu, stawiając na "tablet" górujący nad deską rozdzielczą. W ten sposób Tucson został upodobniony do i30.

Kiedy odświeżony Hyundai Tucson pojawi się w salonach? Taką wiadomością producent jeszcze się nie podzielił - my obstawiamy trzeci kwartał bieżącego roku.