2019 Lexus UX - Baby Lex [ZDJĘCIA]

Lexus postanowił uzupełnić swoją gamę małym crossoverem. Model UX dołącza do oferty tej japońskiej firmy, stając do walki z konkurencją z Niemiec.

Lexus UX (User eXperience) ma być podstawowym modelem w gamie tej marki. Konkurencją dla UX-a jest więc Mercedes GLA, Infiniti QX30, BMW X1 i Audi Q3. Póki co Japończycy podzielili się zaledwie garścią informacji. Nowy Lexus UX wyróżnia się stylistyką typową dla nowych modeli tej marki. W znacznie złagodzonej formie zawarto tutaj wiele pomysłów ze studyjnego wcielenia UX-a, które zadebiutowało podczas targów paryskich w 2016 roku. Front zyskał charakterystyczny duży grill oraz wyraziste przetłoczenia. Nie brakuje ich także w linii bocznej, gdzie dynamiki dodają pociągnięte “ku górze” nadkola”. Tył pozostaje niewiadomą, aczkolwiek spodziewać się można listwy świetlnej pociągniętej przez całą szerokość auta.

2019 Lexus UX

Lexus nie pochwalił się także danymi technicznymi. Po zdjęciach wnioskujemy, iż podstawowym silnikiem oferowanym w UX-ie będzie hybryda. Może to być wersja 1.8 generująca 122 KM (znana z Priusa i C-HR’a), ale jest także szansa na mocniejszy wariant z silnikiem 2.0, na temat którego to ujawniono wczoraj garść informacji.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=9VUWIooqpCE[/embedyt]

Lexus UX oficjalnie zadebiutuje za kilka dni w Genewie.