2019 Renault Master Z.E. W pełni elektryczny i bardzo praktyczny [CENA]

Renault Master Z.E, czyli wersja elektryczna, debiutuje w odświeżonym dostawczaku tej marki. Poznaliśmy też wstępną cenę takiego wariantu.

Renault Master Z.E zaprojektowany został do dostaw w obrębie miast, gdzie nie jest potrzebna wysoka wydajność. Tutaj liczy się odpowiednia ekonomia i niskie koszty utrzymania. Wedle tych założeń, auto wyposażone będzie w silnik elektryczny o mocy 76 KM oraz momencie obrotowym równym 225 Nm. Realny zasięg ma wynosić między 80 a 120 km - akumulator ma pojemność tylko 33 kWh, a prędkość maksymalna została ograniczona do 100 km/h.

Ciekawym posunięciem jest ilość wariantów, jakie będą oferowane w wersji w elektrycznej. Są to dwa podwozia do zabudowy (o długościach L2 oraz L3) oraz furgony w w dwóch wariantach wysokości oraz trzech wariantach długości. Czyni to z Renault Master Z.E wyjątkowo praktyczną propozycję.

Auta będzie można zamawiać od września, a cena powinna startować od 257 000 PLN netto - jest to wartość nieoficjalna i może się zmienić do momentu opublikowania oficjalnego cennika.