Tak wygląda Skoda Superb po liftingu [ZDJĘCIA]

Trzecia generacja Skody Superb lada moment będzie obchodzić czwarte urodziny. To idealny moment na pierwszy większy lifting.

Zaraz zaraz, ale gdzie te zmiany? Patrząc na zdjęcia "odświeżonego" egzemplarza można mieć problem ze zwróceniem uwagi na nowe elementy. Przede wszystkim pojawiły się tutaj nowe lampy przednie - nieco węższe i wykonane w technologii LED, oraz tylne, również wykorzystujące diody LED.  Grill zyskał grubszą chromowaną obwódkę, a zderzak delikatnie przemodelowano.

Wizualne zmiany zajdą też we wnętrzu - będą one jednak równie dyskretne jak w przypadku nadwozia. Największa rewolucja odbędzie się pod maską. Skoda Superb zyska nie tylko nowsze jednostki napędowe, ale także wyczekiwaną wersję plug-in hybrid, dzięki której stanie się bliźniakiem Volkswagena Passata GTE. Podobnie jak w Passacie, w Superbie również zagości nowy i usprawniony system o wyższej skuteczności i zwiększonej wydajności. Wzrośnie tutaj zasięg na jednym ładowaniu oraz poprawiona zostanie zdolność do rekuperacji energii.

Premiera nowej Skody Superb powinna mieć miejsce dopiero w połowie 2019 roku. Być może producent zdecyduje się jednak pokazać to auto nieco wcześniej.

Zdjęcia: auto.cz