2019 Toyota Corolla Touring Sports - Praktyczna

Większa, praktyczniejsza, efektowniejsza wizualnie - poznajcie nową Toyotę Corollę Touring Sports, czyli następcę Aurisa.

Prezentując w Genewie Aurisa Corollę Toyota wywołała nie lada poruszenie. Nowa, odważna stylistyka, bogatsza paleta silnikowa z mocną hybrydą na czele oraz ambitne plany podboju rynku - wszystko to okazało się być nie lada zaskoczeniem. Ciekawiej zrobiło się w momencie, w którym ogłoszono, iż Auris Corolla Touring Sports zastąpi Avensisa kombi. Tak też się stało.

2018 Toyota Corolla Touring Sports

Nowa Toyota Corolla Touring Sports pod kątem stylistyki prezentuje się wyjątkowo dobrze. Elegancko poprowadzona linia szyb oraz zgrabny tył sprawiają, iż "kufer" nie wygląda na doklejony. Unosząca się linia przetłoczeń dodaje z kolei nieco lekkości całej bryle. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Corolla Touring Sports jest naprawdę duża - rozstaw osi jest identyczny jak w wycofywanym już Avensisie Wagon i wynosi 2700 mm. W efekcie ilość miejsca na tylnej kanapie ma być "najlepsza w klasie" (według producenta), zaś bagażnik pomieści od 598 litrów bagażu.

2018 Toyota Corolla Touring Sports

Pod maską znajdą się trzy jednostki benzynowe - 1.2 Turbo o mocy 116 KM, hybryda 1.8 122 KM oraz topowa wersja (także hybrydowa) 2.0 oferująca 180 KM. Z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe, dzięki czemu prowadzenie oraz stabilność auta nawet z załadowanym bagażnikiem ma być wzorowa.

Więcej szczegółów oraz zdjęć Toyota ujawni po oficjalnej prezentacji podczas targów paryskich w październiku.