2020 Audi RS4 Avant - 450 KM w nowej formie

Po Audi A4, A4 Avant, A4 Allroad i S4 przyszła poran a facelifting Audi RS4. Topowe kombi z Ingolstadt zachowało jednak doładowane V6 o mocy 450 KM.

Co się zmieniło? Przede wszystkim wygląd zewnętrzny, który został upodobniony do modelu A4. Pojawiły się więc nowe światła LED (opcjonalnie w wersji matrycowej) z ciemnymi wkładami. Nowe są też zderzaki (podobne do tych zaprezentowanych w nowym RS6 i RS7) oraz wykończony czarnym lakierem grill Single Frame z wypełnieniem w formie plastra miodu.

Poszerzono też lekko nadwozie - ma ono 30 mm więcej niż A4 Avant. Z tyłu również znajdziemy nowe lampy, nowy zderzak z czarnym dyfuzorem oraz owalne końcówki wydechu.

We wnętrzu Audi RS4 pojawiła się nowa kierownica pokryta alcantarą ze spłaszczonym wieńcem. Poza tym przeniesiono je całkiem z nowego A4, z wirtualnymi zegarami i nowym ekranem systemu inforozrywkowego o przekątnej 10,1".

Za napęd odpowiada V6 o pojemności 2,9 litra z dwiema turbosprężarkami. Obie są upchnięte "wewnątrz V" i w sumie generują 450 KM i 600 Nm momentu obrotowego. 100 km/h Audi RS4 osiąga po 4,1 sekundy.

Pierwsze egzemplarze pojawią się w grudniu w salonach. Ceny w Niemczech rozpoczynają się od 81 400 Euro.